Aktualności

Koszty dekomunizacji fordońskich ulic. Co sądzisz na ten temat?

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Fordońskia Spółdzielni Mieszkaniowej zamalowuje sukcesywnie  stare nazwy patronów ulic  na blokach znajdujących się w jej zasobach.  Do przemalowania jest kilkadziesiąt ścian. Spółdzielnia sukcesywnie przemalowuje nazwy patronów przy zmianie elewacji budynków.  Nową napis widnieje już np. na ul. Hoffmana, dawniej ul. Romana Chłodzińskiego.  Każdy napis  to koszt od 1,5 do 2 tys. zł. Razem  przemalowania pochłoną  nawet 100 tys. zł.

W Fordonie zostało zdekomunizowanych osiem ulic. W sumie to kilkadziesiąt budynków i ścian do przemalowania. Większość bloków stojących przy zdekomunizowanych ulicach znajduje się w zasobach FSM. Najwięcej roboty będzie przy dawnej ul. Berlinga, która obecnie nosi nazwę gen. Emila Fieldorfa „Nila”.  

Według ustawy dekomunizacyjnej mieszkańcy nie ponieśli żadnych kosztów związanych ze zmianą adresu w dokumentach. Jednak nie ma  w niej wzmianki o farbie i robociźnie na malowanie nowych nazw. Koszty te ponosi Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa z funduszu remontowego.

Fundusz remontowy to część opłat ponoszonych przez każdego mieszkańca. Doliczany jest co miesiąc do czynszu. Im więcej remontów, tym są wyższe.

 

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker