Aktualności

„Akademia Bezpieczeństwa” w bydgoskim Myślęcinku 2018

Ponad 1400 uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków będzie uczestniczyć przez cztery dni w zajęciach „Akademii Bezpieczeństwa” w bydgoskim Myślęcinku. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy i Straż Miejska w Bydgoszczy.

W tym roku akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa” rozpoczęła się wczoraj (18.09.2018) i zakończy w piątek (21.09.2018). Po raz dziesiąty jej organizatorem są bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy. Do akcji dołączyli : Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa w Bydgoszczy, Straż Pożarna w Bydgoszczy, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i przedszkolaki  poznają zasady podróżowania koleją, uzyskają wskazówki jak należy postępować, gdy zostaną zaczepieni przez nieznajomych lub gdy zawierają znajomości w internecie oraz dowiadują się jak prawidłowo zgłosić interwencje na numer 112. Miłym akcentem spotkania z dzieciakami jest ognisko, gdzie nasi mali goście mogą zjeść drugie śniadanie i upiec kiełbaski.Jak zawsze największą atrakcją „akademii bezpieczeństwa” był pies policyjny oraz wóz strażacki-informuje  Monika Karska , Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker