Aktualności

Dzień NATO w Myślęcinku

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Dzień NATO w Bydgoszczy odbędzie się w sobotę  15 września 2018 na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w  godzinach od 13.00-18.00. Z okazji Dnia NATO przejazdy komunikacją miejską będą darmowe.

 Głównym celem festynu z okazji Dnia NATO  jest zaprezentowanie Bydgoszczy jako niekwestionowanej Polskiej Stolicy NATO. To w naszym mieście znajduje się kilka jednostek Paktu Północnoatlantyckiego w tym:

-Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO,

-Grupa Integracyjna Sił NATO,

-3. Batalion Łączności NATO,

-Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO,

-Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO (jednostka na terenie JFTC).

Podczas Dnia NATO odbędą się m. in. statyczne pokazy sprzętu i ekspozycje wyposażenia wojskowego przygotowane przez jednostki NATO i Wojsko Polskie.  Gościć będziemy reprezentantów wojsk amerykańskich (91. Batalion Inżynieryjny, 1. Dywizji Kawalerii z Fort Hood w Teksasie), którzy także przygotowali atrakcyjne pokazy sprzętu.. 

W czasie pikniku nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin: dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych dla nich animacji: m. in. tory przeszkód, malowanie twarzy, dmuchańce, tory zabaw, przejażdżki kucami i paintball. Odbędą się także pokazy sprzętu strażackiego, policyjnego, a także ćwiczenia psów służbowych.

Dzień NATO jest z założenia nie tylko okazją do dobrej zabawy,  ale także integracji  bydgoszczan  z żołnierzami z całego świata, którzy pełnią służbę wojskową w naszym mieście w ramach struktur NATO.

 

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker