Aktualności

UKW w górę UTP w dół

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Tygodnik „Wprost” przygotował ranking dziedzin, których specjaliści są najbardziej poszukiwani. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego awansował o 13 pozycji i jest na 27 miejscu. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy spadł w rankingu o 6 miejsc i zajmuje 30 lokatę.

Badanie przeprowadzono w marcu 2014 roku tego roku. Kwestionariusze wypełniali prezesi, wiceprezesi, szefowie działów HR i inne osoby odpowiedzialne za politykę personalną. Okazło się , że  pracodawcy poszukują głównie ekonomistów, mechaników, specjalistów od zarządzania, marketingu, automatyki, robotyki oraz informatyki i komunikacji.

UKW systematycznie dostosowuje kierunki i specjalności do oczekiwań pracodawców i rynku pracy. Dzięki temu na ponad 100 uczelni państwowych i 400 szkół wyższych w kraju zajmuje 27. pozycję.

W gorszej sytuacji jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Uczelnia spadła w rankingu o sześć miejsc. Jednak przez pracodawców z regionu szkoła jest oceniana bardzo wysoko. Jej absolwenci zajmują wiele kierowniczych stanowisk w firmach Pomorza i Kujaw. O pracę nie muszą się martwić  inżynierowie: mechanicy, elektrycy i elektronicy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker