Aktualności

Rowerem do Unisławia i nad Zalew Koronowski

Fordoniacy łatwiej dojadą na dwóch kółkach do zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku. Trakt zostanie wytyczony od południowego przyczółka mostu wzdłuż drogi krajowej nr 80 i drogi wojewódzkiej nr 551. Dalej ścieżka ma biec aż do Unisławia.

W tym roku powstanie 22 kilometry ścieżek rowerowych od Opławca do Zalewu Koronowskiego i od mostu Fordońskiego do Unisławia. Nowy szlak ma powiązać między innymi Bydgoszcz z Zalewem Koronowskim oraz Dąbrową Chełmińską. Na terenie miasta wybudowany zostanie odcinek o długości 680 metrów od skrzyżowania ulicy Koronowskiej-Opławiec do granicy administracyjnej. Dalej ścieżka pobiegnie już w granicach administracyjnych Sicienka. Będzie można nią bezpiecznie dojechać do osiedla Janowo oraz Centrum Pulmonologii w Smukale.

Ścieżka ma biec wzdłuż drogi krajowej nr 25. Dodatkowo trakt dla cyklistów wytyczony zostanie także wzdłuż drogi gruntowej prowadzącej od szosy na Koronowo do ul. Meysnera. Dalej ścieżka ma biec aż do Koronowa. W ramach tego przedsięwzięcia planowany jest między innymi remont konstrukcji mostu wraz z budową najazdu na most kolejowy wąskotorowy nad rzeką Brdą. Przeprawa wznosi się na 18 metrów ponad nurtem rzeki.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker