Aktualności

Wyremontowane zostaną tarasy Pałacu Nowego w Ostromecku

W zespole pałacowo-parkowym w Ostromecku wyremontowane zostaną tarasy. Wcześniej zakończyły się prace wewnątrz zabytkowego budynku.

 Rezydencja została wybudowana w stylu neoklasycystycznym w latach 1832–1848.  Wzbogacona  została na przełomie XIX/XX w. o dwupiętrowe skrzydło, salę balową i tarasy widokowe. Elewacja zachodnia jest poprzedzona zespołem tarasów: niewielkim tarasem ze schodami przy Sali Złotej oraz niżej położonym rozległym tarasem ograniczonym murem z szerokimi schodami. W narożnikach: północno-zachodnim i południowym znajdują się pergole na kolumnach.

W najbliższych miesiącach planowane jest zlecenie szeregu prac remontowych przy kilku tarasach. Poprawić ma się ich odwodnienie i wykonane zostaną nowe izolacje oraz naprawione zostaną przyległe do nich ściany. W zakres prac wchodzą również remont części dachu oraz remont pergoli północnej i znajdujących się pod nią sanitariatów.

Wcześniej zakończył się pierwszy etap remontu  obejmujący szereg prac przy parkietach, posadzkach i instalacjach wewnętrznych. Pochłonęły one kwotę około 300 tysięcy złotych.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker