Aktualności

Powstanie nowa szkoła w Fordonie

Trwa procedura przetargowa na zaprojektowanie nowej szkoły przy ul. gen. Bora-Komorowskiego w Fordonie.

W 2013 roku udało się opracować koncepcję nowej szkoły. Wraz z nią powstać ma także przedszkole, pełnowymiarowa hala sportowa, niezbędna infrastruktura techniczna. Teren wokół szkoły zostanie także zagospodarowany. Do końca maja powinny zostać przeprowadzone między innymi uzupełniające badania gruntowo-wodne. We wrześniu sfinalizowane zostaną prace nad wielobranżowym projektem budowlanym. Z końcem listopada miasto powinno dysponować już pozwoleniem na budowę. Przetarg na wykonanie dokumentacji zostanie rozstrzygnięty na przełomie lutego i marca. W budżecie na 2014 rok zarezerwowana została kwota 500 tysięcy złotych na sporządzenie kompletnej dokumentacji. To niezbędny krok do rozpoczęcia tej inwestycji. Budowa w wieloletniej prognozie finansowej ujęta jest na lata 2015-17. Osiedle Terenów Nadwiślańskich to jeden z najszybciej zabudowywanych obszarów w mieście. Stąd między innymi decyzja o tej inwestycji.

Zgodnie z przygotowaną koncepcją zakłada się przygotowanie dokumentacji budynku szkoły i przedszkola o trzech kondygnacjach oraz jednokondygnacyjnej hali sportowej. W dalszej perspektywie w oparciu o przygotowany projekt możliwe będzie także dobudowanie basenu z ewentualnym podpiwniczeniem. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji czy pływalnia w Fordonie powstanie w tej lokalizacji, rozważany jest jeszcze Zespół Szkół nr 28 przy ulicy Kromera. Cały teren pod nowy kompleks edukacyjny ma powierzchnię 35 tysięcy metrów kwadratowych. Zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Bortnowskiego, Bora-Komorowskiego i Kiedrowskiego. Szkolno-przedszkolne zabudowania powstaną od strony ulicy Bora-Komorowskiego. Od południa (ul. Bortnowskiego) zarezerwowano miejsce pod halę sportową. Projektowane zagospodarowanie terenu uwzględnia rezerwę pod ewentualną budowę krytego basenu połączonego ze szkołą łącznikiem.

Szkoła będzie także gospodarzem istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kiedrowskiego o wymiarach 44×32 m. Dodatkowo przy szkole pojawi się małe boisko do piłki nożnej o wymiar 22x44metry z bieżnią torową wokół niego, bieżnia 6-torowa o długości co najmniej 60 metrów, strefa do ćwiczeń równoważnych, plac zabaw dla dzieci przedszkolnych, plac zabaw dla dzieci szkolnych (młodszych), strefę zewnętrzną dla dzieci starszych z grami edukacyjnymi. Budynek ma spełniać najwyższe standardy w zakresie energooszczędności.

Przedszkole ma być 8-oddziałowe ( maksymalnie 200 dzieci), a szkoła 28 – oddziałowa (około 700 uczniów). W szkole znajdzie się 26 sali lekcyjnych. Pomysł budowy szkoły w Fordonie radni zaakceptowali przyjmując w styczniu 2013 r. „Strategię Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker