Aktualności

Gigantyczny pożar w Gzinie

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoscy strażacy od dawna nie brali udziału w tak dużej akcji. Aż 19 zastępów strażaków gasiło pożar owczarni w Gzinie. Jeszcze w środę o godzinie 11.00 trwało dogaszanie zgliszczy.

 Miejskie Stanowisko Kierowania PSP  wezwanie do pożaru owczarni w Gzinie otrzymało o godzinie 20.00. Płonęła obora  o wymiarach 30x10metrów i wysokości 12 metrów.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano aż 19 zastępów strażaków. Z Bydgoszczy wyjechali strażacy z JRG-1,JRG-2, JRG-3, Szkoły Podoficerskiej oraz 3 zastępy z Torunia. Wspomagali ich ochotnicy z Unisławia, Gzina i Dąbrowy Chełmińskiej. Paliła się duża owczarnia w której przebywało 150 owiec. Poza trzema sztukami udało się uratować cały żywy inwentarz. Największy kłopot sprawiało gaszenie znajdujących się na poddaszu olbrzymich balotów słomy. Akcja ratownicza i dogaszanie zgliszczy trwała do godzin południowych w środę. W chwili obecnej nie są znane przyczyny wybuchu ognia. Ustalą to fachowcy z dziedziny pożarnictwa – informuje aspirant Krystian Pietrzyk z MSK PSP w Bydgoszczy

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker