Aktualności

Wybory 2023. Posłowie, związani z Fordonem, mówią o rozbudowie Centrum Onkologii i budowie drugiego mostu nad Wisłą

Mamy dwóch posłów, związanych z Fordonem. Jeden mówi o rozbudowie Centrum Onkologii, drugi o budowie nowego mostu nad Wisłą.

Znamy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Wśród posłów z Bydgoszczy znajdują się dwa nazwiska z Fordonu. To Łukasz Schreiber i Piotr Król, obaj reprezentują Prawo i Sprawiedliwość, obaj też będą zasiadać w ławach Sejmu już kolejną kadencję.

36-letni Schreiber pochodzi z Fordonu. Jeszcze podczas kampanii wyborczej mówił o zamiarach powiększenia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. – Rozbudowa i modernizacja gmachu to zadanie, o którym przez ostatnie lata rozmawiałem z profesorem Kowalewskim i zadanie, które Centrum Onkologii ma w swoich planach. Chodzi nie tylko o budowę nowego budynku 5-kondygnacyjnego. Projekt zakłada także rozbudowę diagnostyki, sal ambulatoryjnych.

Król, lat 49, także pochodzący z naszej dzielnicy, wspominał przed wyborami o nowym moście nad Wisłą w Fordonie. – W tej sprawie poczyniliśmy pierwsze kroki – zapewniał. – Rozpoczyna się proces przygotowania do budowy nowej przeprawy. Powstanie ona obok obecnego obiektu.

Czy posłowie zrealizują zamiary i doczekamy się rozbudowanego CO oraz nowego mostu? Poczekamy na realizację obietnic.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker