Aktualności

Straż miejska zadba o porządek w Fordonie

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące, w których nasilone zostaną działania porządkowe bydgoskich strażników miejskich – duża ich część będzie będzie realizowana w Fordonie.

W rejonie osiedla pojawią się patrole strażników na rowerach i na skuterach, a także strażnicy z psami służbowymi. Zwiększona zostanie ilość kontroli, miedzy innymi w rejonach leśnych oraz wokół szkół i marketów. Nasilone zostaną również kontrole przy placówkach prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych. Strażnicy zwrócą szczególną uwagę na stan czystości Fordonu. Wskazywać będą odpowiedzialnym osobom i instytucjom konieczność uprzątnięcia swojego terenu. Piętnowane będą naganne zachowania właścicieli psów, którzy nie sprzątają odchodów po swoich pupilach. Nie będą tolerowane osoby spożywające alkohol lub zaśmiecające okolicę puszkami, szkłem czy niedopałkami.

– Celem zintensyfikowania działań jest zminimalizowanie ilości wykroczeń polegających na spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych. Chcemy również ograniczyć zanieczyszczania miejsc dostępnych dla mieszkańców naszej dzielnicy. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do mieszkańców Fordonu. Czekamy na sugestie dotyczące miejsc do kontroli którymi powinni przyjrzeć się strażnicy. Na informacje czekamy pod telefonem nr 52 58 58 772 lub bezpłatnym nr alarmowym 986 informuje Zdzisław Smoliński, Kierownik Referatu Straży Miejskiej w Fordonie.

Strażnicy pełnią również dyżury dla mieszkańców w siedzibach rad osiedli.
Rada osiedla Nowy Fordon; budynek BLM; ul. Rupniewskiego 10; w pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 17:00-19:00
Rada osiedla Stary Fordon; ul. Rynek 6; trzeci wtorek miesiąca w godzinach 18:00- 19:00
Rada osiedla Terenów Nadwiślańskich; ul. Wyzwolenia 102; pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 18:00-20:00
Rada osiedla Tatrzańskiego; ul. Kromera 11; ZS nr 28; drugi wtorek miesiąca w godzinach 18:00-19:00;

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker