Aktualności

Apel do mieszkańców Fordonu

Znany działacz społeczny, Robert Szatkowski, zwrócił się z apelem do mieszkańców Fordonu w sprawie uporządkowania mogił w Dolinie Śmierci. Zbiórka  chętnych o godzinie 15.00, w sobotę 26.10.2013 r

Szanowni mieszkańcy dzielnicy Fordon! Zwracamy się do Was z gorącym apelem o pomoc w uporządkowaniu mogił pomordowanych Bydgoszczan. Reprezentujemy Stowarzyszenie Przyjaciół 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich. W naszej tradycji jest czuwanie nad grobami poległych żołnierzy i zamordowanych mieszkańców naszego miasta. Jak co roku zapalamy znicze i składamy wiązanki kwiatów na mogiłach. Teren, na którym znajdują się groby jest bardzo rozległy. Potrzebujemy pomocy aby sprawnie i skutecznie uporządkować to miejsce, zgrabić liście, rozstawić znicze.

Zapraszamy wszystkich chętnych i chcących wykazać się postawą patriotyczną do stawienia się na posterunku z miotami i grabiami w dłoni. W odruchu dobrego serca prosimy o pomoc w uporządkowaniu teren przyległego do cmentarza w Dolinie Śmierci w Fordonie. Zbieramy się w dniu 26.10.2013 r. o godz. 15.00. Prosimy, znajdźcie czas, aby spełnić dobry uczynek. Dobro, które czynimy innym wraca do nas ze zdwojoną siłą. Pokażmy, że stać nas na bezinteresowność i spontaniczność.

Z ułańskim pozdrowieniem, Robert Szatkowski, prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker