Aktualności

ZUS w Fordonie zaprasza na Dni Ubezpieczonego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza osoby aktywne zawodowo i tych, którzy zamierzają wejść na rynek pracy, na dni otwarte od 7 do 11 października na ulicę na Andersena 6

W ramach Dni Ubezpieczonego eksperci ZUS przybliżą zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu w przypadku różnych form zatrudnienia. Osobom pracującym za granicą, w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii wyjaśnią, w którym kraju powinni się ubezpieczyć. Przyszłym pracownikom poradzą, kiedy wybrać otwarty fundusz emerytalny. Ponadto podpowiedzą, gdzie złożyć reklamacje, gdy na koncie w ZUS lub OFE brakuje składek. Zainteresowanym dostępem do swojego konta w ZUS pomogą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Rodzicom opiekującym się dzieckiem powiedzą, jak ubezpieczyć się w ZUS, a ubezpieczonym mamie i tacie, jak otrzymać zasiłek macierzyński za okres urlopu rodzicielskiego. W siedzibie Oddziału przy ul. św. Trójcy 33 wraz z ekspertami ZUS 7 października porad udzielać będą przedstawiciele Izby Skarbowej, a 8 października Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy odpowiedzą na pytania w zakresie koordynacji świadczeń zdrowotnych na terenie krajów Unii Europejskiej oraz pomogą założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Natomiast 9 października w forum ekspertów wezmą udział przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, a 10 października porad zainteresowanym udzielać będzie ekspert z Powiatowego Urzędu Pracy.

ZUS zaprasza także na wykłady, które odbędą się w sali 505 w budynku Oddziału przy ul. św. Trójcy 33: 7 października 2013 r. godzina 12.00-12.30 Od ubezpieczenia do świadczenia – kiedy otrzymasz zasiłek z ZUS 8 października 2013 r. godzina 12.00-12.30 Zasiłek macierzyński za okres urlopu rodzicielskiego 9 października 2013 r. godzina 12.00-12.30 PUE, czyli eZUS dla ubezpieczonego, przedsiębiorcy, emeryta i rencisty 10 października 2013 r. godzina 12.00-12.30 Mamo, tato, ubezpiecz się w ZUS – ubezpieczenia dla osób opiekujących się dzieckiem Wszystkich zainteresowanych ZUS zaprasza od 7 do 11 października w godzinach od 8.00 do 15.00 do jednostek ZUS w Bydgoszczy przy ul. świętej Trójcy 33 i ul. Andersena 6.

Osoby odwiedzające w tych dniach placówki ZUS otrzymają specjalnie przygotowane materiały informacyjne. Szczegółowy program Dni Ubezpieczonego w Oddziale i Inspektoracie ZUS w Bydgoszczy TUTAJ.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker