Aktualności

Rekrutacja do przedszkoli

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na rok szkolny 2013/2014 dla dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez miasto.

W piątek, 17 maja, opublikowano wstępne listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia. Miasto przygotowało w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych 5306 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Od 20 do 21 maja br. rodzice zobowiązani są do złożenia w placówce „potwierdzenia woli” przyjęcia dziecka zakwalifikowanego w wyniku rekrutacji. Niedokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca. Pozostały jeszcze 332 wolne miejsca, w tym 239 dla dzieci 5 i 6-letnich. Dla dzieci 3-letnich są jeszcze wolne miejsca w Przedszkolu nr 19 przy ul. Grunwaldzkiej 13 oraz w Przedszkolu 46 przy ul. Zacisze 16.

Ogłoszenie list przyjętych dzieci nastąpi 24 maja w każdej placówce biorącej udział w rekrutacji. W okresie od 25 maja do 31 sierpnia będzie trwać rekrutacja uzupełniająca, dla dzieci których przynajmniej jedno z rodziców jest zameldowane w Bydgoszczy. Po tym okresie w rekrutacji będą mogły wziąć udział również dzieci z innych gmin.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker