Aktualności

Złożyli ciało w plastikowym worku

Instalacja Grobu Pańskiego w parafii pw. św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie nawiązywała w tym roku swoją tematyką do zagadnienia transplantacji i przeszczepu ludzkich narządów.

Miała na celu zmianę nastawienia wiernych do tego problemu. Słowa tam umieszczone: „Nie zabieraj swoich narządów do nieba- one potrzebne są tu na ziemi” podkreślały, że ciału zmarłego człowieka należy się szacunek, ale pobranie narządów po śmierci nie narusza jego godności. Życie ludzkie jest bezcenne, jest najwyższą wartością. Od nas i od naszej osobistej decyzji zależy, czy chcielibyśmy podarować je w chwili śmierci komuś, kto dzięki naszemu darowi będzie mógł żyć dalej.

Przy Instalacji Grobu Pańskiego zostały wyłożone Oświadczenia woli. Można je zabrać ze sobą i tak podpisane nosić przy sobie. W ten sposób wyrazimy zgodę, że kiedy zakończy się nasze życie na ziemi, możemy podarować jakąś cząstkę siebie innym i tak przedłużymy czyjeś życie. Ja sam od dłuższego czasu taki dokument noszę przy sobiemówi ks. dr Edward Wasilewski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker