Styl życia

„Nie strzelajcie w Sylwestra” kontra „Strzelajcie w sylwka, po to ten dzień jest”

Mieszkańcy nie tylko Fordonu podzieleni w sprawie odpalania petard. Miłośnicy zwierząt swoje, a lubiący huczną (dosłownie) zabawę swoje.

Odpalanie petard w miejscach publicznych jest dozwolone jedynie 31 grudnia i 1 stycznia. Poza Sylwestrem oraz Nowym Rokiem jest ono zakazane. Tak stanowi prawo. Im bliżej końca 2023 roku, tym bardziej zaostrza się dyskusja na temat korzystania z petard i fajerwerków.

– Przestańcie strzelać w Sylwestra – mówią jedni. – Psy i koty, tak samo inne zwierzęta, nie rozumieją, dlaczego robi się tak głośno. Wchodzą pod stół, uciekają do łazienki i drżą, bo tak bardzo boją się huku. Niektórzy właściciele podają specjalne środki nasenne zwierzakom tuż przed Sylwestrem, ale te tabletki także mogą negatywnie odbić się na zdrowiu psów i kotów, przede wszystkim fizycznym. Pieniądze, które chcecie wydać na fajerwerki, lepiej przeznaczcie na karmę do schroniska dla zwierząt.

Przeciwnikom odpalania rac odpowiadają ci, którzy zamierzają na przełomie roku korzystać z fajerwerków. – Przecież te 2 dni to jedyny czas, kiedy wolno odpalać petardy. Zwyczaj jest praktykowany od dziesiątek lat. Było dobrze i nagle wszystko komuś przeszkadza. Obudzili się właściciele psów i kotów, którzy najchętniej zakazaliby nam wszelkiej zabawy, byle ich czworonogi miały komfort. Zwierzęta są dla ludzi czy ludzie dla zwierząt? Psy i koty boją się też burzy. Również możecie zakazać, żeby nie przychodziła?

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker