Styl życia

Zaproszenie do Myślęcińskiego zoo i Ogrodu Botanicznego

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny  zapraszają wszystkich do świata owadów pożytecznych. Spotkanie we wtorek 31 lipca. Należy zapisać się pod numerem telefonu 885 550 395 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15). Udział jest całkowicie bezpłatny. Utworzone zostaną dwie grupy – do wyboru godziny 9.30 i 11. Pierwsza grupa zakończy spotkanie w zoo ok. 12.45, zaś  druga ok. godz. 14.15.

Myślęcinek to miejsce, gdzie można odkrywać różnorodność świata przyrody. Przed nami trzecia edycja plenerowego spotkania, które współtworzą Ogród Zoologiczny oraz Ogród Botaniczny. Inspiracją dla tych edukacyjnych działań stały się owady pożyteczne. Bohaterami imprezy będą między innymi pszczoły, mrówki, motyle. O pszczołach opowie zapalony pszczelarz, Mateusz Andryszak.

Prelekcja oraz pokaz akcesoriów pszczelarskich odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym (wejście od ulicy Jeździeckiej). Nie zabraknie też „owadziej” zabawy. Tajemnice pozostałych owadów pożytecznych uczestnicy odkryją już samodzielnie na terenie Ogrodu Zoologicznego, rozwiązując przygotowane zadania i wypełniając specjalną kartę pracy. Jak zawsze na zakończenie imprezy odbędzie się losowanie nagród. Prosimy o zabranie długopisów.

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker