Na sygnale

Szajka rowerowa rozbita. Sprawcy przebili się przez ścianę sklepu rowerowego przy Fordońskiej

Kobieta i dwóch mężczyzn okradli sklep rowerowy przy ul. Fordońskiej. Jeden z mężczyzn trafił do aresztu

Sprawcy działali nietypowo, bo przebili się przez ścianę sklepu rowerowego przy ul. Fordońskiej. Zabrali cztery rowery, akcesoria i części zamienne. To było w poniedziałek, 29 kwietnia 2023. Straty wyceniono na 15000 złotych.

Fordońscy policjanci szybko ustalili pierwsze dwie osoby, mogące mieć związek z włamaniem i kradzieżą. – Po sprawdzeniu personaliów 36-letniego mężczyzny i 39-letniej kobiety funkcjonariusze przystąpili do przeszukania – mówi sierż. Oskar Nowak z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji.

W mieszkaniu przy ul. Fordońskiej kryminalni znaleźli sprzęt rowerowy oraz narzędzia, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa. W międzyczasie ustalili miejsce, gdzie przebywa ostatni podejrzany. 52-latek przyznał się do kradzieży i do tego, że jego wspólnikami byli wspomniana kobieta i mężczyzna.

We wtorek (2 maja) sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Młodszym członkom rowerowej szajki grozi do 10 lat pozbawienia wolności. – Natomiast 52-latek dokonał czynu w warunkach recydywy, co będzie skutkowało zwiększeniem zasądzonej kary o połowę – informuje sierż. Nowak. – Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Odzyskane rowery i akcesoria trafiły do właściciela.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker