Na sygnale

Policja zatrzymała dwóch podpalaczy śmietników

Piromani spalili w Bydgoszczy ponad 30 pojemników na śmieci,

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Dziewięć zarzutów zniszczenia mienia usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Bydgoszczy. Spalili ponad 30 pojemników na śmieci, uszkodzili między innymi wiaty śmietnikowe i kilka samochodów. Starty oszacowano na ponad 125 tysięcy złotych. 21 i 20-latek założyli się o to, który z nich podpali więcej śmietników na terenie miasta. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Na przełomie lipca i sierpnia 2021 roku policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, Szwederowa, Wyżyn i Fordonu byli informowani o podpaleniach głównie śmietników. W związku z tymi zgłoszeniami policjanci prowadzili szeroko zakrojone czynności mające na celu ustalenie sprawców tych podpaleń i ich zatrzymanie. Do działań włączyli się również kryminalni z bydgoskiej komendy. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce już na początku sierpnia. Wówczas zarzuty usłyszał 39-latek, który odpowie za podpalenie 11 śmietników na ulicy Żmudzkiej w Bydgoszczy. Kilka dni później kryminalni ze Szwederowa zatrzymali 55-latka mającego związek z podpaleniami na ulicach Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy.

Na tym jednak nie koniec. Dalsza praca operacyjna kryminalnych z bydgoskiej komendy oraz policjantów ze Szwederowa doprowadziła do wytypowania dwóch sprawców podpaleń między innymi na Szwederowie i w Fordonie. Ich zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

W minioną niedzielę (29.08.2021) tuż przed 02:00 w nocy policyjni wywiadowcy z bydgoskiej komendy zatrzymali 20-latka, który przy jednym ze sklepów na ulicy Solskiego podpalił dwa pojemniki na śmieci. Okazał się nim podejrzewany o dokonywanie tego rodzaju czynów w ostatnim czasie bydgoszczanin. Dzień później w ręce kryminalnych trafił również jego 21-letni kompan.

Szybko okazało się dlaczego mężczyźni dokonywali tych podpaleń. Obaj założyli się o to, który z nich zdoła podpalić więcej śmietników. Niemniej jednak, działali razem. W lipcu oraz sierpniu, wspólnie i w porozumieniu podpalali śmietniki na terenie Szwederowa (ulica Czeska, Słowackiego i Ujejskiego) i Fordonu (ulica Witosa, Monte Cassino, Szczęśliwa, Porazińskiej). W wyniku wzniecanego przez nich ognia powstały ogromne straty.

Całkowicie lub częściowo spaleniu uległo ponad 30 pojemników na odpady, tym samym uszkodzeniu uległy, w niektórych miejscach pomieszczenia oraz wiaty śmietnikowe. Co więcej, pożary spowodowały uszkodzenia czterech pojazdów, które były zaparkowane blisko palących się pojemników. Łącznie starty oszacowano na ponad 125 tysięcy złotych.

Obaj bydgoszczanie trafili przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec nich policyjny dozór.Niemniej jednak, policjanci zapowiadają już kolejne zarzuty.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker