Na sygnale

Ukradł i zniszczył sprzęt za ponad 230 tysięcy złotych. Jest w rękach policjantów

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia usłyszał mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który włamał się do jednej z firm i ukradł oraz zniszczył sprzęt o łącznej wartości ponad 230 tysięcy złotych. Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjant prowadzi zatrzymanego do prokuratury. W tle budynek prokuratury w Nakle nad Notecią.
Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (03.05.2021) od zgłoszenia, które o godzinie 10:15 otrzymał dyżurny komisariatu w Koronowie. Zgłaszający, a jednocześnie pokrzywdzony oświadczył, że ktoś włamał się do jego firmy i ukradł przedmioty będące jej wyposażeniem, a niektóre urządzenia zniszczył.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili ten fakt. Ustalili, że zostały skradzione silniki elektryczne krokowe, elementy maszyn zgrzewająco-pakujących, piece do wypieków, agregat prądotwórczy, kilkaset metrów przewodów elektrycznych oraz wiele innych urządzeń będących wyposażeniem firmy. Przy okazji sprawca uszkodził m. in. rozdzielnię elektryczną i kilkanaście lamp ledowych. Pokrzywdzony oszacował łączne straty na kwotę ponad 230 tysięcy złotych.

Wówczas do pracy przystąpili kryminalni z koronowskiego komisariatu, którzy już następnego dnia (04.05.2021) ustalili i zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 27-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Wczoraj (06.05.2021)prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

27-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker