Na sygnale

Prowadził Matiza będąc pod wpływem narkotyków

19-latek trafił już za kraty zakładu karnego.

Patrol z wydziału ruchu drogowego  zatrzymał poszukiwanego 19-latka. Młodzieniec kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów. Posiadał przy sobie narkotyki. Najprawdopodobniej prowadził też pojazd pod ich wpływem. Zatrzymany został również jego pasażer, który posiadał podejrzane substancje.  

W sobotę patrol „drogówki”  zatrzymał Matiza do kontroli na ulicy Królowej Jadwigi. W trakcie sprawdzania osób w policyjnej bazie wyszło, że kierujący jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do osadzenia w areszcie śledczym lub zakładzie karnym. Okazało się, że 19-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Co więcej, zakaz ma nadal aktualny.

-Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim osiem porcji marihuany i jedną amfetaminy.  Przy 27-letnim jego koledze  mundurowi znaleźli dwa woreczki strunowe z białymi kryształkami oraz woreczek z pomarańczowym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem zakazanych środków psychoaktywnych. 19 i 27-latek trafili do policyjnego aresztu. 19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, prowadził pojazd pod wpływem zakazanych środków odurzających. Natomiast jego 27-letni kolega został przesłuchany i zwolniony – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker