Na sygnale

Bydgoscy policjanci zaczęli pracę na Brdzie.

Bydgoscy „wodniacy” rozpoczęli sezon i zwodowali na Brdzie policyjną łódź motorową. Rejony Brdy to miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie mogą gromadzić się mieszkańcy naszego miasta i regionu. Funkcjonariusze podczas patrolowania akwenów będą zwracali szczególną uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem.

Sezon pełnienia służb na wodzie rozpoczęli policjanci z Ogniwa Wodnego bydgoskiej komendy, którzy jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i regionu korzystających z uroków Brdy. Policjanci aż do września będą pełnić w ten sposób swoje służby.

Nadal aktualną kwestią pozostaje walka z pandemią. Dlatego też policjanci podczas służb będą zwracać uwagę na to czy osoby korzystające z dobrodziejstw natury przestrzegają obowiązujące restrykcje.

Policyjni „wodniacy” z początkiem sezonu sprawdzają łodzie pod kątem rejestracji, obowiązkowego wyposażenia w środki ratunkowe, trzeźwości, uprawnień do kierowania łodzią i do amatorskiego połowu ryb. W tym miejscu przypominają o zakazie połowu ryb na Brdyujściu aż do 15 maja br.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker