Na sygnale

25-latka jechała VW bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i narkotyków

W wypadku zginął jej 2-letni syn a drugi 3-latek jest ciężko ranny

Jechała bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i narkotyków. Zamiast zatrzymać się do kontroli przyspieszyła volkswagenem i doprowadziła do wypadku. W wyniku doznanych obrażeń 2 letni syn prowadzącej zmarł, a jego 3 letni brat przebywa w szpitalu. Teraz śledczy czekają na możliwość wykonania czynności z 25 – latką, która również przebywa w szpitalu.

Wczoraj  w miejscowości Steklinek  patrol zauważył Volkswagena Polo który włączał i wyłączał światła mijania, a następnie zaczął jechać od prawej do lewej  strony jezdni. Auto miało zaparowaną  tylną szybę. Policjanci dali kierowcy sygnały do zatrzymania. Kierowca zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął oddalać się z bardzo dużą prędkością. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów auto wypadło z drogi i dachowało.

-Jak się okazało pojazdem kierowała 25 letnia kobieta. Wraz z nią VW jechała dwójka jej dzieci w wieku 2 i 3 lata. Policjanci od razu przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Jeszcze przed przyjazdem karetki wyciągali z samochodu dzieci.   Zaraz po zdarzeniu karetki pogotowia zabrały wszystkich troje do toruńskich szpitali. Pomimo usilnych starań lekarzy 2 letniego chłopca nie udało się uratować. Dziecko zmarło. Kobieta nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania. W chwili wypadku była pod działaniem alkoholu i narkotyków. Miała ponad promil alkoholu w organizmie. W sprawie prowadzone jest śledztwo nadzorowane przez prokuraturę – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker