Na sygnale

Sprawę chciał załatwić łapówką. Grozi u do 8 lat więzienia

Patrol ruchu drogowego  zatrzymał kierowcęDODGA podejrzanego o wręczenie łapówki. Do zdarzenia doszło bezpośrednio po tym, jak funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Do tego rozmawiał przez telefon trzymany w ręce. 58-latek dając dowód rejestracyjny od pojazdu do kontroli włożył do niego 500 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 8 lat  więzienia.

Policjanci  zwrócili uwagę na Dodga.  Kierujący jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a do tego rozmawiał przez telefon trzymany w ręce. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Podczas rozmowy kierujący zdawał sobie sprawę, jakie wykroczenia popełnił. Jednak od razu stwierdził, że można to załatwić inaczej. Przekazując policjantom dokumenty włożył do dowodu rejestracyjnego 500 złotych. Zależało mu, by policjanci nie nakładali na niego punktów karnych.

Dzisiaj  kierowca  usłyszał od prokuratora zarzut dotyczący udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca odpowie również za dwa wykroczenia drogowe: prowadzenia pojazdu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonu komórkowego trzymanego w ręce. Mieszkańcowi Bydgoszczy może grozić 8 lat więzienia – informuje  podkom. Lidia Kowalska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker