Na sygnale

Starsi mieszkańcy Bydgoszczy przekazali wczoraj oszustom ponad 75.tys.zł.

Niestety pokrzywdzeni uwierzyli w historię fałszywego policjanta

Jedna z pokrzywdzonych osób wyrzuciła pieniądze oraz biżuterię przez okno z dziewiątego piętra bloku mieszkalnego. Straciła blisko 50 tysięcy złotych.

Wczoraj  w Bydgoszczy oszuści metodą „na policjanta” oszukali trzech starszych mieszkańców miasta. We wszystkich przypadkach metoda działania była taka sama. Jedynie modyfikacji uległa legenda. Tym razem nie chodziło o zagrożone pieniądze w banku, lecz o włamywaczy.  Przestępcy mieli obserwować mieszkania pokrzywdzonych. Dodatkowo w dwóch przypadkach zanim zadzwonił rzekomy policjant, ofiary odebrały telefon od fałszywego kuriera.   Dzwonił pod  pod pretekstem dostarczenia paczki. Najprawdopodobniej chciał uzyskać dokładny adres. Niestety pokrzywdzeni dali się nabrać na historie oszustów.  Stracili łącznie blisko 75 tysięcy złotych. Jedna z ofiar wyrzuciła przez okno, z dziewiątego piętra bloku mieszkalnego, pieniądze wraz z biżuterią. Pozostali pokrzywdzeni przekazali gotówkę w swoich mieszkaniach.  

Opisując tę historię wyłania się z nich obraz bezczelności sprawców, ich bezwzględności, ale też skuteczności. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję na numer alarmowy 112, gdzie mogą Państwo uzyskać pomoc – apeluje  kom. Przemysław Słomski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker