Na sygnale

Policja ostrzega ! Uważajmy na SMS-y z informacją o dopłacie do paczki

Oszuści wymyślają bardzo wiele różnych historii, by wyłudzić gotówkę. Tym razem mieszkaniec powiatu nakielskiego stracił gotówkę, bo odpowiedział na SMS-a informujący go o konieczności dopłaty do paczki kilkuset złotych.

Niestety oszuści są w dalszym ciągu aktywni i wymyślają kolejne sposoby, by pozyskać gotówkę. Jedynie ostrożność uchronić nas może przed działaniem przestępców.
Coraz bardziej popularne są SMS-y informujące o konieczności dopłaty do wysłanej paczki. Wiele osób decyduje się na zakupy za pośrednictwem sieci.  Po otrzymaniu tego typu wiadomości nawet nie przypuszcza, że może paść ofiarą oszusta.

Niestety tak się dzieje, dlatego policjanci apelują o ostrożność. Po wejściu w link przesłany w tego typu wiadomości, jej adresat automatycznie przekierowany zostaje na stronę swojego banku za pośrednictwem, której płaci rzekomą niedopłatę za paczkę. Tak naprawdę, w taki sposób nieświadomie przekazuje przestępcom swoje hasła niezbędne do logowania w bankowości elektronicznej. A kolejne transakcje, jakie oszuści wykonują z konta odbywają się już bez wiedzy jego właściciela.

-Policjanci przestrzegają, że tego typu wiadomości to próba oszustwa. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wchodzić w żadne linki, a tym bardziej takie, które odsyłają do bankowości elektronicznej. Jedynie ostrożność uchroni nas przed utratą gotówki – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker