Na sygnale

Dwójka bydgoszczan trafi za kratki za rabunek telefonu komórkowego

Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci  zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali bydgoszczanina i zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony dzięki pomocy świadków namierzał agresorów do czasu przybycia patrolu. Teraz 30 i 29-latek za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (31.10.2020) wieczorem na ulicy Dwernickiego w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został uderzony w twarz i okradziony z telefonu komórkowego. Dwaj sprawcy oddalili się w kierunku ulicy Gdańskiej. Pokrzywdzony zatrzymał do pomocy jeden z pojazdów i wraz z kierowcą oraz pasażerką pojechali za napastnikami relacjonując ich położenie dyżurnemu. Ten natomiast na wskazaną ulicę natychmiast skierował śródmiejski patrol.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego i świadków. Pokrzywdzony wskazał idących w kierunku ulicy Kamiennej dwóch mężczyzn. Mundurowi zatrzymali ich. Jeden z nich w trakcie interwencji wyrzucił z kieszeni skradziony telefon. 30 i 27-latek zostali przewiezieni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam okazało się, że są nietrzeźwi. Następnie trafili do policyjnego aresztu – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker