Na sygnale

Dwójka bydgoszczan trafi za kratki za rabunek telefonu komórkowego

Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Policjanci  zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali bydgoszczanina i zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony dzięki pomocy świadków namierzał agresorów do czasu przybycia patrolu. Teraz 30 i 29-latek za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (31.10.2020) wieczorem na ulicy Dwernickiego w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został uderzony w twarz i okradziony z telefonu komórkowego. Dwaj sprawcy oddalili się w kierunku ulicy Gdańskiej. Pokrzywdzony zatrzymał do pomocy jeden z pojazdów i wraz z kierowcą oraz pasażerką pojechali za napastnikami relacjonując ich położenie dyżurnemu. Ten natomiast na wskazaną ulicę natychmiast skierował śródmiejski patrol.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego i świadków. Pokrzywdzony wskazał idących w kierunku ulicy Kamiennej dwóch mężczyzn. Mundurowi zatrzymali ich. Jeden z nich w trakcie interwencji wyrzucił z kieszeni skradziony telefon. 30 i 27-latek zostali przewiezieni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam okazało się, że są nietrzeźwi. Następnie trafili do policyjnego aresztu – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker