Na sygnale

Agresor ubrany w biały kombinezon podał się za pracownika Sanepidu

Napastnik zabrał bydgoszczaninowi portfel z pieniędzmi oraz telefon komórkowy

Kryminalni  zatrzymali 30-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Agresor podając się za pracownika sanepidu napadł na pokrzywdzonego. Grożąc nożem zabrał pieniądze i telefon. Sprawca decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek  wieczorem. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju w jednym z mieszkań na osiedlu Jachcice. Z relacji starszego mężczyzny wynikało, że około godziny 19:00 do mieszkania zapukał mężczyzna ubrany w biały kombinezon . Nieproszony gość miał założoną na twarzy maseczką ochronną. Podał się za pracownika Sanepidu. Pod pretekstem odkażenia przez kilkanaście minut dezynfekował pomieszczenia. Następnie stwierdził, że za chwilkę przyjdzie dokończyć pracę.

Po około godzinie  przyszedł ponownie. Od razu sterroryzował pokrzywdzonego przy użyciu noża.  Zażądał od niego pieniędzy. Napastnik zabrał portfel z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Odgrażał się pokrzywdzonemu, że jak zadzwoni na policję to zrobi mu krzywdę. 

Kryminalni zabezpieczyli dowody. Analiza zgromadzonego materiału pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego. Do sprawy zatrzymali 30-latka. Mężczyzna był bardzo agresywny. Trafił do policyjnego aresztu. Śledczy  odzyskali też skradzione pieniądze. Sąd  aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące – .informuje  kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker