Na sygnale

Pijany 29-letni kierowca AUDI śmiertelnie potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę pojazdu AUDI A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku.  Kierowca miał 2,14 promila w organizmie oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy. Grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Dzisiaj  w miejscowości Wójcin  kierujący pojazdem marki AUDI A6 z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu. Potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego. Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, 60-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce.

Policjanci na podstawie oględzin auta i relacji świadków błyskawicznie ustalili personalia kierującego. Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w zbożu, które rosło na polu w sąsiedniej miejscowości. 29-latek w chwili zatrzymania miał 2,14 promila alkoholu w organizmie.  Podczas sprawdzania okazało się, że w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż miał cofnięte uprawnienia.  

 O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker