Na sygnale

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną poniedziałkowego pożaru przy ul. Bydgoskiej 3 było podpalenie

Musimy powstrzymać tych piromanów - mówi Rafał Prętki ze SMSF

W poniedziałkowy wieczór 7 zastępów strażaków z PSP i OSP przez 4 godziny walczyło z pożarem kamienicy przy ulicy Bydgoskiej 3 w Starym Fordonie.  

Informację o pożarze  strażacy otrzymali wczoraj o godz. 19.11.Kiedy przyjechaliśmy na ul. Bydgoską 3, zastaliśmy mocno już rozwinięty pożar poddasza . W gaszeniu pożaru brało udział 7 zastępów, łącznie 25 strażaków. Pożar należał to tych trudnych. Konieczna była rozbiórka elementów dachu. Musieliśmy  sprawdzić, czy nie znajdują się tam zarzewia ognia – mówi kpt. Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

W czasie akcji użyto m.in. kamery termowizyjnej. Strażacy przeszukali również pustostan. Sprawdziliśmy czy w środku nie ma osób poszkodowanych. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Budynek był odcięty od wszelkich instalacji i odpowiednio zabezpieczony.  Wejście do pustostanu było szczelnie zamknięte – dodaje  kpt. Karol Smarz.
Jak nas poinformowali  przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu MSF nie jest to pierwszy taki przypadek.

-Niedawno podpalono drewnie pomieszczenia gospodarcze koło ul. Przy Bóżnicy.  Jeżeli widziałeś, lub wiesz kim są podpalacze skontaktuj się z Policją  pod nr tel.997. Musimy powstrzymać tych piromanów – mówi Rafał Prętki ze SMSF

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker