Na sygnale

Pijana bydgoszczanka zabiła psa wyrzucając go z balkonu na 10 piętrze

38-letniej kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszała 38-letnia bydgoszczanka, która wyrzuciła psa z 10 piętra bloku. Sąd, po zapoznaniu z aktami sprawy, aresztował kobietę na miesiąc. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Na tym jednak nie koniec.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek  przy ul. Czartoryskiego w Bydgoszczy. Po przyjeździe na miejsce patrol zastał zgłaszającą oraz inną kobietę, która siedziała przy psie. Nieopodal stało również dwoje jej małoletnich dzieci. Niestety zwierzę nie dawało już oznak życia. Na miejsce przyjechali policyjni dochodzeniowcy oraz technik kryminalistyki. Okazało się, że pies nie wypadł z okna, a został z niego wyrzucony przez kobietę, która miała się nim opiekować.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że nietrzeźwa 38-latka, w obecności swoich dzieci, najpierw mocno ściskała psiaka. Ten skomlał i próbował się wyrwać z opresji.  Później wyszła z nim na balkon i z premedytacją wyrzuciła z 10 piętra. Zwierzę upadku nie przeżyło.  Bydgoszczanka została zatrzymana. Jej małoletnie dzieci trafiły pod opiekę rodziny. Kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym aresztował kobietę na miesiąc. Za ten czyn może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na tym jednak jej kłopoty z prawem się nie kończą, gdyż odpowie również za nienależyte sprawowanie opieki nad dziećmi – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker