Na sygnale

 Oszuści działający metodą „na policjanta wpadli na gorącym uczynku

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

 Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku. Policjanci zabezpieczyli przy nich gotówkę. Obaj zostali aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu wpadli na trop dwóch mężczyzn zamieszanych w proceder oszustw metodą na tzw. policjanta lub wnuczka. Podejrzewani działali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W minionym tygodniu (10.06.2020) policjanci namierzyli ich na terenie Bydgoszczy. Funkcjonariusze wspólnie z kryminalnymi z bydgoskiej komendy miejskiej przystąpili do działania. Tuż po godzinie 14:00 zauważyli jednego z typowanych mężczyzn przy ulicy Konopnickiej w Bydgoszczy. Podejrzewany odchodził szybkim krokiem od starszej kobiety, która chwilę wcześniej wrzuciła do jego reklamówki białą kopertę. 38-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim pieniądze w kwocie 36800 złotych, z czego 20 tysięcy znajdowało się w białej kopercie. Oprócz polskiej waluty miał też 550 euro.

W tym samym dniu po godzinie 16:00 w ręce kryminalnych wpadł obywatel Ukrainy. 29-latek został zatrzymany, gdy szybkim krokiem szedł ulicą Sułkowskiego w Bydgoszczy w kierunku dworca PKP. Mężczyzna miał ukryte w skarpetach pliki banknotów 200 i 500 złotowych. Szybko okazało się, że tego dnia odebrał pieniądze od starszej osoby przed jednym z banków w centrum miasta. Łącznie odebrał 21 000 złotych. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili pokrzywdzonych i przyjęli od nich zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

-Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu wnioskował do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na trzy miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker