Na sygnale

Cyberprzestępcy działający metodą na „żołnierza na misji ONZ” oszukali mieszkankę regionu  

Mieszkanka regionu okazała się wyjątkową naiwnością

Oszuści wybierają różne sposoby, aby pozyskać gotówkę. Często wykorzystują łatwowierność pokrzywdzonych.  Łatwowierne kobiety chcąc pomóc wirtualnym znajomym często tracą swoje oszczędności. Policja ostrzega. Zanim zdecydujemy się udzielić takiej pomocy warto to dobrze przemyśleć.  

Mieszkanka powiatu nakielskiego zawierzyła osobie, którą poznała za pośrednictwem jego z portali internetowych. Mężczyzna tłumaczył, że jest lekarzem przebywającym czasowo poza granicami kraju. Zwrócił się do pokrzywdzonej kobiety o pożyczkę. Kobieta kierowana chęcią pomocy dwukrotnie przelała pieniądze na zagraniczne konto wskazane przez oszusta.

Długo nie trwało, jak do tej samej pokrzywdzonej zwrócił się kolejny mężczyzna twierdząc, że jest żołnierzem przebywającym na zagranicznej misji. Oficer napisał, że  chciałby przekazać kobiecie swoje oszczędności. W zasadzie paczka z gotówką miała już zostać wysłana. Jednak aby ją otrzymać kobieta musiała zapłacić. Pomimo przelania pieniędzy, przesyłka nie dotarła.

Pokrzywdzona niestety padła ofiarą oszustów działających w sieci i straciła gotówkę. Opisane przykłady powinny być przestrogą dla tych wszystkich, którzy kierowani dobrymi intencjami próbują pomagać osobom znanym tylko wirtualnie – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker