Na sygnale

Szczyt łatwowierności. Bydgoszczanka oszukana metodą „na policjanta” na 100 tys. zł.

Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy kurierom. To oszuści!

Sprawcy podszywając się pod policjantów okradli  bydgoszczankę na blisko 100 tysięcy złotych. 79-latka straciła oszczędności życia.  Kobieta odebrała telefon z informacją, że jej oszczędności są zagrożone. Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy.

Cała sytuacja miała swój początek w piątek (17.04.20). Wówczas do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta.  Twierdził, że prowadzone są działania przeciwko grupie przestępczej mające uchronić oszczędności seniorki przed utratą. Rozmówca był bardzo przekonujący. Prowadził umiejętnie rozmowę. Przekazując jednocześnie instruktaż, co kobieta ma robić i jak się zachowywać podczas wizyt w bankach.

Tego dnia kobieta instruowana cały czas przez  telefon komórkowy odwiedziła trzy placówki bankowe w centrum miasta. Po każdym wypłaceniu pieniędzy przekazywała je, przybyłemu po nie w umówione miejsce, mężczyźnie. W ogóle nie podejrzewała, że padła ofiarą oszustów. Mało tego, ci poczuli się na tyle zuchwale, że poinformowali seniorkę, iż ich rzekomą akcję, wymierzoną w przestępców, będą kontynuować w poniedziałek (20.04.20). Tego dnia po odebraniu telefonu kobieta dwukrotnie wypłaciła w bankach pieniądze i przekazała je mężczyznom, którzy po nie przyszli. Łącznie kobieta straciła niemal 100 tysięcy złotych. Zaniepokoiła się dopiero kiedy przez cały następny dzień nikt się z nią nie kontaktował w sprawie odzyskania pieniędzy. Wczoraj (22.04.20) zgłosiła się w tej sprawie w komisariacie na Wyżynach. Tam dowiedziała się, że policjanci nigdy takich działań nie prowadzą, a ona padła ofiarą perfidnych oszustów żerujących na osobach starszych.

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Apelujemy również do bliskich osób starszych. Zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów – informuje  podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker