Na sygnale

Pierwsza bydgoszczanka złamała obowiązek kwarantanny. Trafi teraz przed oblicze sądu

Kobieta twierdziła, że poszła zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki

Bydgoscy policjanci odnotowali pierwszy przypadek złamania kwarantanny. 59-letnia mieszkanka Błonia, mimo nałożonej na nią kwarantanny w związku z powrotem z Holandii, wyszła  zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki. Teraz odpowie za to przed sądem.

Policjanci z Błonia otrzymali zgłoszenie mówiące o tym, że na sali jednego z bydgoskich hipermarketów przebywa kobieta, która jest objęta kwarantanną.  Policjanci, po założeniu odzieży ochronnej, podjęli wobec kobiety interwencję. Okazało się, że 59-latka dwa dni wcześniej wróciła z Holandii i jest objęta obowiązkową kwarantanną. Twierdziła, że przyszła zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki. Oświadczyła również, że jej kwarantanna będzie trwać do 7 kwietnia br.

Kobieta została poinformowana o skierowaniu w jej sprawie wniosku o ukaranie do sądu. Naruszyła przepis art. 116 kodeksu wykroczeń mówiący o tym, że karze podlega ten, kto wiedząc, iż jest chory na chorobę zakaźną nie zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom –informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker