Na sygnale

Pierwsza bydgoszczanka złamała obowiązek kwarantanny. Trafi teraz przed oblicze sądu

Kobieta twierdziła, że poszła zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoscy policjanci odnotowali pierwszy przypadek złamania kwarantanny. 59-letnia mieszkanka Błonia, mimo nałożonej na nią kwarantanny w związku z powrotem z Holandii, wyszła  zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki. Teraz odpowie za to przed sądem.

Policjanci z Błonia otrzymali zgłoszenie mówiące o tym, że na sali jednego z bydgoskich hipermarketów przebywa kobieta, która jest objęta kwarantanną.  Policjanci, po założeniu odzieży ochronnej, podjęli wobec kobiety interwencję. Okazało się, że 59-latka dwa dni wcześniej wróciła z Holandii i jest objęta obowiązkową kwarantanną. Twierdziła, że przyszła zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki. Oświadczyła również, że jej kwarantanna będzie trwać do 7 kwietnia br.

Kobieta została poinformowana o skierowaniu w jej sprawie wniosku o ukaranie do sądu. Naruszyła przepis art. 116 kodeksu wykroczeń mówiący o tym, że karze podlega ten, kto wiedząc, iż jest chory na chorobę zakaźną nie zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom –informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker