Na sygnale

Zlekceważył kwarantannę. 42-latkowi grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna

Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym przez siebie miejscu. Właśnie podczas takiej kontroli okazało się, że jeden z mieszkańców gminy Świedziebnia zlekceważył obowiązujące ograniczeni. Na dodatek groził dzielnicowemu, który to ujawnił. Teraz 42-latek poniesie konsekwencje takiego nagannego zachowania.

W miniony piątek (20.03.) dzielnicowy z Górzna wykonując swoje zadania związane ze sprawdzeniami miejsc przebywania osób objętych kwarantanną domową. Pojechał skontrolować jednego z mieszkańców gminy Świedziebnia. Mężczyzna, po odebraniu telefonu od dzielnicowego, oznajmił, że nie podejdzie do okna, gdyż „właśnie się kąpie”. Po kilkukrotnym wydaniu polecenia, by jednak się w nim pokazał 42-latek przyznał, że nie ma go w miejscu zamieszkania.

-Dzielnicowy poczekał na mężczyznę, który wrócił do domu po około 20 minutach. 42-latek zamiast przeprosić za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zagroził policjantowi. Dlatego teraz odpowie nie tylko za przestępstwo z art. 224 kodeksu karnego, tu może spodziewać się kary do 3 lat więzienia, ale także za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna – informuje
asp. szt. Agnieszka Łukaszewska,Oficer Prasowy,Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker