Na sygnale

Zlekceważył kwarantannę. 42-latkowi grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym przez siebie miejscu. Właśnie podczas takiej kontroli okazało się, że jeden z mieszkańców gminy Świedziebnia zlekceważył obowiązujące ograniczeni. Na dodatek groził dzielnicowemu, który to ujawnił. Teraz 42-latek poniesie konsekwencje takiego nagannego zachowania.

W miniony piątek (20.03.) dzielnicowy z Górzna wykonując swoje zadania związane ze sprawdzeniami miejsc przebywania osób objętych kwarantanną domową. Pojechał skontrolować jednego z mieszkańców gminy Świedziebnia. Mężczyzna, po odebraniu telefonu od dzielnicowego, oznajmił, że nie podejdzie do okna, gdyż „właśnie się kąpie”. Po kilkukrotnym wydaniu polecenia, by jednak się w nim pokazał 42-latek przyznał, że nie ma go w miejscu zamieszkania.

-Dzielnicowy poczekał na mężczyznę, który wrócił do domu po około 20 minutach. 42-latek zamiast przeprosić za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zagroził policjantowi. Dlatego teraz odpowie nie tylko za przestępstwo z art. 224 kodeksu karnego, tu może spodziewać się kary do 3 lat więzienia, ale także za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna – informuje
asp. szt. Agnieszka Łukaszewska,Oficer Prasowy,Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker