Na sygnale

Rozbójnik trafił za kratki

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci ze Szwederowa zatrzymali 23-latka podejrzanego o rozbój o charakterze chuligańskim. Mężczyzna pobił, a następnie okradł pokrzywdzonego. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

We wtorek (17.03.2020) tuż przed północą dyżurny z bydgoskiego Szwederowa został powiadomiony o bójce przed hotelem przy ulicy Grodzkiej w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w zdarzeniu uczestniczy dwóch mężczyzn. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Mundurowi zatrzymali jednego z nich. Natomiast drugiemu zaczęli udzielać pomocy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało 41-latka z obrażeniami ciała do szpitala. Zatrzymany 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był pijany.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni ze Szwederowa. Policjanci zabezpieczyli monitoring. Okazało się, że 41-latek padł ofiarą rozboju. 23-latek okradł go, gdy ten leżał pobity na ziemi. Agresor ukradł mu pieniądze. Funkcjonariusze w szpitalu przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Następnie śledczy ze Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 23-latkowi zarzut rozboju o charakterze chuligańskim.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. W związku z tym, że czyn miał charakter chuligański to teraz może mu grozić surowsza kara –informuje  kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker