Na sygnale

Rozbójnik trafił za kratki

Policjanci ze Szwederowa zatrzymali 23-latka podejrzanego o rozbój o charakterze chuligańskim. Mężczyzna pobił, a następnie okradł pokrzywdzonego. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

We wtorek (17.03.2020) tuż przed północą dyżurny z bydgoskiego Szwederowa został powiadomiony o bójce przed hotelem przy ulicy Grodzkiej w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w zdarzeniu uczestniczy dwóch mężczyzn. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Mundurowi zatrzymali jednego z nich. Natomiast drugiemu zaczęli udzielać pomocy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało 41-latka z obrażeniami ciała do szpitala. Zatrzymany 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był pijany.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni ze Szwederowa. Policjanci zabezpieczyli monitoring. Okazało się, że 41-latek padł ofiarą rozboju. 23-latek okradł go, gdy ten leżał pobity na ziemi. Agresor ukradł mu pieniądze. Funkcjonariusze w szpitalu przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Następnie śledczy ze Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 23-latkowi zarzut rozboju o charakterze chuligańskim.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. W związku z tym, że czyn miał charakter chuligański to teraz może mu grozić surowsza kara –informuje  kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker