Na sygnale

Zatrzymano parę oszustów działających metodą „na policjanta”

Wyłudzili 108 tysięcy złotych od 91-letniego bydgoszczanina

Kryminalni z KW Policji w Bydgoszczy oraz KM Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwie osoby mające związek z oszustwami metodą „na policjanta”. W ich aucie znaleźli 108 tysięcy złotych, które tego dnia oszuści wyłudzili od 91-letniego bydgoszczanina. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Bydgoscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”, którego ofiarą padł 91-letni bydgoszczanin. Okazało się, że mężczyzna po odebraniu telefonu od  oszustów, wyrzucił przez okno kopertę z zawartością 108 tysięcy złotych. Był wówczas przekonany, że przekazując je „policjantom” ratuje swoje oszczędności, gdyż rozmówczyni „ostrzegała” go przed, mającą nastąpić, kradzieżą pieniędzy z jego mieszkania. Chwilę później senior przekonał się, że został oszukany.

 Z uzyskanych informacji wynikało, że za przestępstwem stoją mężczyzna i kobieta. Samochód, którym się poruszali został namierzony na stacji benzynowej w podbydgoskich  Makowiskach. Para oszustów została zatrzymana. To 21-letni mieszkaniec Krakowa oraz 27-letnia mieszkanka Warszawy. Oboje trafili do policyjnego aresztu. W aucie policjanci zabezpieczyli kopertę ze 108 tysiącami złotych należącymi do 91-latka.

-Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 21-latkowi i jego o 6 lat starszej wspólniczce zarzuty oszustwa. Na jego podstawie policjanci, za pośrednictwem prokuratora, wystąpili do sądu o zastosowanie wobec pary środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na 3 miesiące, Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje  podkom. Lidia Kowalsk

a.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker