Na sygnale

Policjantami zatrzymali 2 osoby zamieszane w przestępczość samochodową

41 i 36-latek zostali aresztowani na trzy miesiące 

Kryminalni  zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. Podejrzani zostali zatrzymani na terenie województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione pojazdy oraz części pochodzące ze skradzionych aut.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pracowali wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w ramach sprawy operacyjnej i postępowania dotyczącego działania grupy przestępczej dokonującej kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie kilku województw.

Do sprawy zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności 41-latka. Mężczyzna był jedną z głównych postaci zarządzających grupą przestępczą. Kolejną zatrzymaną osobą był 36-latek. Policjanci znaleźli u niego na posesji części samochodowe pochodzące od trzech kradzionych aut z terenu Polski oraz Niemiec. Łącznie zabezpieczyli ponad 150 różnych elementów samochodowych. Ponadto, w trakcie realizacji odzyskali skradzionego Fiata Ducato. Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi w Bydgoszczy.

Śledczy z Poznania i Bydgoszczy ustalili, że grupa od początku roku działała na terenie województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Dokonała kradzieży kilkunastu aut, powodując duże straty na szkodę kilku pokrzywdzonych. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzuty. 41-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Natomiast 36-latek będzie odpowiadać za trzy paserstwa. . Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na trzy miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski,
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker