Na sygnale

Paczka z narkotykami adresowana do 38-letniego bydgoszczanina przejęta przez policjantów

Sąd aresztował 38-latka na 3 miesiące. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziły do zatrzymania 38-letniego bydgoszczanina związanego z tym nielegalnym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli adresowaną do niego paczkę z białym proszkiem w chwili jej doręczania. Sąd aresztował 38-latka na 3 miesiące.

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał mieszkaniec bydgoskich Kapuścisk, którego bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podejrzewali o posiadanie zabronionych substancji. Ustalenia śledczych doprowadziły do mieszkania jego brata na bydgoskim Błoniu. Tam miały zostać dostarczone narkotyki. Funkcjonariusze nie pomylili się. Zabezpieczyli paczkę z zawartością białego proszku w momencie ich dostarczania do mieszkania. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że jest to ponad 260 gramów dopalacza 3 CMC (metaklefedornu), substancji znajdującej się na liście Ministerstwa Zdrowia jako zabronionej. 38-letni „właściciel” zabronionych środków został zatrzymany.

Sędzia, po rozpatrzeniu wniosku i analizie akt sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował mieszkańca bydgoskich Kapuścisk na trzy miesiące za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Okazało się, że za posiadanie środków odurzających odpowie również jego o 9 lat starszy brat, u którego w mieszkaniu policjanci ujawnili 35 gramów tej samej substancji. Również on został zatrzymany i usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker