Na sygnale

Pijanemu kierowcy który potrącił policjanta grozi do 2 lat więzienia

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał 61-latek, który został zatrzymany po tym, jak na miejscu zdarzenia drogowego potrącił policjanta. Mieszkaniec Nakła odpowie przed sądem także za spowodowanie kolizji drogowej. Kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (16.02.20) wieczorem, kiedy policjanci nakielskiej „drogówki” pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Występ. Prócz policjantów działania prowadziła tam także straż pożarna oraz pogotowie.

Około 21.30 od strony Nakła nadjechał Peugeot. Jego kierowca ominął pojazdy służb stojące na drodze i uderzył w policyjny radiowóz, następnie potrącił idącego chodnikiem policjanta. Okazało się, że 61-latek był kompletnie pijany, Alkomat wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Potrąconego policjanta służby medyczne przetransportowały do szpitala w Bydgoszczy. Funkcjonariusz nie doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  61-latek usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Swoją drogą policjanci skierują do sądu także wniosek o ukaranie 61-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker