Na sygnale

Mercedes wart ponad 260 tys. zł. skradziony w Niemczech odnalazł się w Szubinie

Szubińscy policjanci odzyskali samochód marki Mercedes warty ponad 260 tys. złotych, który został skradziony na terenie Niemiec. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Szubina, podejrzewanych o paserstwo, za co usłyszeli zarzuty w prokuraturze. Decyzją sądu obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci ustalili, że na jednej z szubińskich posesji znajduje się skradzione z terenu Niemiec auto marki Mercedes. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach  informacyjnych funkcjonariusze potwierdzili, że był to samochód pochodzący  z kradzieży. Mercedes został zabezpieczony na policyjnym parkingu i niebawem wróci do prawowitego właściciela.

-Szubińscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 44 lat podejrzanych o paserstwo samochodu. Decyzją sądu obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za paserstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker