Na sygnale

17-latek oddał dobrowolnie dwa skradzione laptopy warte 4.500 zł

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi podejrzanemu o rozbój

 Sprawca pobił jednego z mieszkańców Świecia, a następnie ukradł mu dwa laptopy. Nastolatek, gdy dowiedział się, że sprawą zajęła się policja, sam zwrócił łup właścicielowi.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z osiedli w Świeciu. Podczas wspólnego biesiadowania między mężczyznami doszło do sprzeczki. Chwilę później sprawca, podstępem pod pretekstem przeprosin, wszedł do mieszkania 21-latka, pobił go, ukradł dwa laptopy, a następnie uciekł. Pokrzywdzony oszacował straty na 4 500 zł.

Kryminalni  w toku prowadzonych czynności, ustalili, że pobicie i kradzież „to sprawka” 17-latka ze Świecia. Wcześniej znali jedynie jego pseudonim. Jak się okazało mężczyzna dowiedział się, że sprawą zajęli się policjanci. Jeszcze tego samego dnia kiedy doszło do przestępstwa odwiedził kolegę, aby  oddać mu skradzione laptopy. 17-latek usłyszał zarzut napadu rabunkowego. Za przestępstwo to grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem – informuje rzecznik świeckiej policji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker