Na sygnale

Skradzionym w Anglii BMW przekroczył prędkość

Za paserstwo nieumyślne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego przerwał dalszą jazdę 30-letniemu kierowcy BMW, gdyż ten przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Jednak cała sytuacja nie zakończyła się na mandacie i punktach karnych. 30-latek usłyszał jeszcze zarzut paserstwa. Podobnie jego partnerka. Okazało się, że pojazd został skradziony na terenie Wielkiej Brytanii.

W miniony piątek (31.10.2019) policjanci bydgoskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego BMW na angielskich numerach rejestracyjnych. 3o-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 48 km/h. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 złotych i 8 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec.

Okazało się, że kontrolowane bmw figuruje jako utracone w wyniku przestępstwa na terenie Wielkiej Brytanii. Na dodatek mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu i twierdził, że ma je jego partnerka, z którą wspólnie kupili auto.

Wyszło na jaw, że para kupiła auto bez sporządzenia umowy od nieznanego mężczyzny mimo, że nie otrzymali od niego dowodu rejestracyjnego od pojazdu.  Te okoliczności powinny w nich wzbudzić podejrzenia co do pochodzenia pojazdu. Brak dokumentów oraz niesporządzenie umowy kupna- sprzedaży wskazują, że auto może pochodzić z czynu zabronionego. Tak też było w tym przypadku. Finalnie zarówno 30-latek jak i jego o 3 lata młodsza koleżanka odpowiedzą za paserstwo. Natomiast zabezpieczony pojazd trafił na policyjny parking – informuje podkom. Lidia Kowalska.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker