Na sygnale

Recydywista włamał się na stację paliw w regionie. Grozi mu do 10 lat więzienia

26-latek ukradł pieniądze i ponad 30 pakietów papierosów różnych marek

Zarzuty sześciu włamań, kradzieży przewodu czynnej linii telekomunikacyjnej oraz prowadzenia pojazdu mimo cofniętych przez sąd uprawnień usłyszał zatrzymany, przez koronowskich policjantów, 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany tuż po włamaniu na stację paliw. Skradziony łup policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

W minioną środę (16.10.2019) o godzinie 4.20 dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku stacji paliw znajdującej się na terenie gminy. Okazało się, że sprawca pod osłoną ktoś w nocy wyłamał drzwi do magazynu nieczynnej o tej porze stacji.  Złodziej ukradł pieniądze, ponad 30 pakietów papierosów różnych marek oraz inne artykuły.  Widząc uciekającego mężczyznę w kominiarce natychmiast pobiegli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali. Jak się chwilę później okazało 26-latek zdążył wcześniej wyrzucić fanty do przydrożnego rowu. Łączna wartość strat została oszacowana na kilkanaście tysięcy złotych. Mienie zostało w całości odzyskane i trafiło do właściciela. W zatrzymaniu „włamywacza” bardzo pomocni okazali się świadkowie zdarzenia, którzy próbowali uniemożliwić mu ucieczkę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna może mieć znacznie więcej czynów na swoim koncie. Zgromadzony przez kryminalnych z Koronowa materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie łącznie osiem zarzutów. Sześć dotyczyło włamań: do wspomnianej stacji paliw, garażu na terenie gminy Koronowo oraz trzech pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji znajdujących się w gminie Sicienko. Do tego udowodniono mu kradzież przewodu czynnej linii telekomunikacyjnej oraz prowadzenie samochodu mimo cofniętych przez sąd uprawnień do jego prowadzenia. Ten ostatni zarzut związany jest z włamaniem na stację paliw. Okazało się, że mężczyzna na miejsce przestępstwa przyjechał autem i pozostawił je na poboczu pobliskiej drogi – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker