Na sygnale

Recydywista włamał się na stację paliw w regionie. Grozi mu do 10 lat więzienia

26-latek ukradł pieniądze i ponad 30 pakietów papierosów różnych marek

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Zarzuty sześciu włamań, kradzieży przewodu czynnej linii telekomunikacyjnej oraz prowadzenia pojazdu mimo cofniętych przez sąd uprawnień usłyszał zatrzymany, przez koronowskich policjantów, 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany tuż po włamaniu na stację paliw. Skradziony łup policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

W minioną środę (16.10.2019) o godzinie 4.20 dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku stacji paliw znajdującej się na terenie gminy. Okazało się, że sprawca pod osłoną ktoś w nocy wyłamał drzwi do magazynu nieczynnej o tej porze stacji.  Złodziej ukradł pieniądze, ponad 30 pakietów papierosów różnych marek oraz inne artykuły.  Widząc uciekającego mężczyznę w kominiarce natychmiast pobiegli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali. Jak się chwilę później okazało 26-latek zdążył wcześniej wyrzucić fanty do przydrożnego rowu. Łączna wartość strat została oszacowana na kilkanaście tysięcy złotych. Mienie zostało w całości odzyskane i trafiło do właściciela. W zatrzymaniu „włamywacza” bardzo pomocni okazali się świadkowie zdarzenia, którzy próbowali uniemożliwić mu ucieczkę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna może mieć znacznie więcej czynów na swoim koncie. Zgromadzony przez kryminalnych z Koronowa materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie łącznie osiem zarzutów. Sześć dotyczyło włamań: do wspomnianej stacji paliw, garażu na terenie gminy Koronowo oraz trzech pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji znajdujących się w gminie Sicienko. Do tego udowodniono mu kradzież przewodu czynnej linii telekomunikacyjnej oraz prowadzenie samochodu mimo cofniętych przez sąd uprawnień do jego prowadzenia. Ten ostatni zarzut związany jest z włamaniem na stację paliw. Okazało się, że mężczyzna na miejsce przestępstwa przyjechał autem i pozostawił je na poboczu pobliskiej drogi – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker