Na sygnale

To nie były ziemniaki, tylko tytoń bez polskich znaków akcyzy

Strata Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku to 77 tysięcy złotych

Kontrola drogowa  w Strzyżawie zakończyła się dla 30-letniego kierowcy Renault Kangoo zarzutami z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna przewoził pięć worków krajanki bez polskich znaków akcyzy. Policjantom próbował wmówić, że przewozi ziemniaki. Mężczyzna oświadczył, że nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów i nigdy ich nie posiadał. Auto nie miało też obowiązkowej gaśnicy.

Podczas kontroli uwagę patrolu zwrócił zapach tytoniu dochodzący z Ranault oraz pięć leżących w nim worków. 30-latek zapytany o ich zawartość stwierdził, że wiezie ziemniaki.  Po otwarciu opakowań okazało się, że jest to 75 kg  krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Fordonie. Uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to niemal 77 tysięcy złotych. Jak się okazało 30-latek po raz trzeci odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a do tego bez obowiązkowego wyposażenia pojazdu – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker