Na sygnale

Pijana matka uderzyła w inny pojazd i pieszo odprowadziła dzieci do szkoły

Okazało się, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano doszło do zderzenia się dwóch pojazdów w Brześciu Kujawskim. Okazało się, że kierującą jednego z nich była pijana matka, która wiozła dzieci do szkoły. Po uderzeniu w inny pojazd, wyszła z auta i odprowadziła maluchy do placówki dydaktycznej. Kobieta trzeźwiała w policyjnym areszcie. Dziś usłyszała od mundurowych zarzuty.

Wczoraj  w centrum Brześcia Kujawskiego doszło do zderzenia się dwóch pojazdów marki Opel. Jednym z nich poruszała się matka z dwójką dzieci, a drugim młody mężczyzna. Funkcjonariusze pracujący na miejscu dotarli do nagrania z pobliskiej kamery sklepowej. Monitoring dokładnie zarejestrował przebieg całego zdarzenia. Na jego podstawie policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 31-letnia kobieta wyjeżdżając z parkingu pod sklepem. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Oplem 18-latkowi. W wyniku zderzenia prawidłowo poruszające się auto uderzyło w pobliski budynek, naruszając jego elewację.

 -31-latka oświadczyła, iż wiozła dwoje małych dzieci do szkoły. Nie chciała by spóźniły się one na zajęcia. Okazało się, ze miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano jej prawo jazdy i przewieziono na komendę. Dodatkowo mundurowi niezwłocznie udali się do wskazanej szkoły, gdzie po rozmowie z jej pracownikami ustalili,  że dzieci w wielu 4 i 7 lat  brały udział w zdarzeniu drogowym. Mieszkanka gminy Brześć Kujawski będzie się tłumaczyć przed sądem  za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo mając obowiązek opieki nad nimi. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności- informuje st. sierż Anita Szefler-Ciupińska , Zespół Komunikacji Społecznej  Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker