Na sygnale

Bydgoska policja zatrzymała sprytnego oszusta internetowego

Zarzuty związane z oszustwami kredytowymi zarówno na szkodę banków jak i osób prywatnych oraz użyciem fałszywych dowodów osobistych usłyszał 22-letni  mieszkaniec Świecia. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci dotarli do informacji o mężczyźnie  który posługiwał się fałszywymi dowodami osobistymi. Zawierał umowy kredytowe lub zakładał nowe  konta. Kiedy policjanci pojawili się w miejscu zamieszkania podejrzewanego mężczyzny potwierdzili ten fakt. Podczas przeszukania, zajmowanego przez 22-latka na terenie Bydgoszczy mieszkania, zabezpieczyli należące do niego dwa fałszywe dowody osobiste. Służyły mu one  do dokonywania przestępstw.

Jak ustalili funkcjonariusze 22-latek drogą internetową zawierał umowy o otwarcie kont bankowych oraz umowy o kredyty gotówkowe. Kiedy kurierzy dostarczali dokumenty, podpisywał je okazując im fałszywe dowody osobiste. Oszukał trzy banki oraz osoby prywatne, na których dane zawierał umowy. W ten sposób dokonał np.zakupu konsoli do gry o wartości 1500 złotych na jednym z portali internetowych. Wobec mężczyzny prokurator zastosowała dozór policyjny. Sprawa ma charakter  rozwojowy. Pokrzywdzonych osób i instytucji jest znacznie więcej – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker