Na sygnale

Policjanci i funkcjonariusze KAS-u zabezpieczyli ponad 1130 litrów spirytusu

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS-u zabezpieczyli ponad 1130 litrów spirytusu. Trefny towar posiada ł51-letni mieszkaniec Okola.  Ponad 150 butelek było już wypełnionych alkoholem. Mężczyzna odpowie za swój czyn z kodeksu karno-skarbowego.

W niedzielę  dzielnicowy z bydgoskiego Błonia ustalił, że duże ilości nielegalnego alkoholu posiada jeden z mieszkańców osiedla Okole.  51-latek w trakcie rozmowy z policjantami był bardzo zdenerwowany. Dzielnicowi zauważyli, że przed pomieszczeniem gospodarczym stoi zbiornik typu Mauser z zawartością bezbarwnej cieczy w ilości około 50 litrów. Natomiast po sprawdzeniu dwóch pomieszczeń gospodarczych znaleźli kolejne zbiorniki o pojemności 1000 litrów. Jeden z nich był pusty. W środku znajdowała się ciecz o zapachu i konsystencji alkoholu. W jednym z pomieszczeń ujawnili 200 l beczkę, z której poprowadzony był wąż do butelek stojących na stoliku. Część butelek była już wypełniona cieczą. 

-Policjanci wezwali ekipę dochodzeniowo-śledczą.  Po dokładnym przeszukaniu posesji funkcjonariusze ujawnili łącznie 1134 litry wyrobów spirytusowych, z czego 1000 litrów to alkohol o stężeniu 97%, a 134 litry to alkohol o stężeniu 84%. Wstępnie oszacowano, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 63 tysięcy złotych. To nie wszystko. Na terenie posesji znaleźli też nielegalny tytoń. W tym przypadku uszczuplenie akcyzowe oszacowano na ponad 1500 złotych. Urządzenia i nielegalny towar zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS-u. Policjanci zatrzymali mężczyznę. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Materiały sprawy trafiły już do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu – informuje kom. Przemysław Słomski,Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz,

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker