Na sygnale

48-latek uprawiał konopie,  przechowywał narkotyki i tytoń bez akcyzy

Chełmińscy kryminalni zatrzymali 48-latka, który w miejscu swojego zamieszkania uprawiał konopie,  przechowywał narkotyki i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie  grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca chełmińskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mieszkańca Chełmna, który w miejscu swojego zamieszkania przechowywał zakazane środki. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 45 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz niewielką ilość substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy. Ponadto, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 9 krzewów konopi, które mężczyzna uprawiał na pobliskiej działce.

Zatrzymany 48-latek, odpowiedzialny za nielegalny proceder, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut uprawiania konopi oraz posiadania substancji psychotropowych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za każde z wymienionych przestępstw grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło z tego tytułu ponad 35.000 zł. 

 
 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker