Na sygnale

Mężczyzna z kradzieży paliwa uczynił sobie źródło utrzymania

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Jako recydywista musi się liczyć z surowszą karą

 Kryminalni ze Świecia zatrzymali 52-latka, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podjeżdżał na stacje paliw w czterech powiatach naszego województwa, z których kradł olej napędowy. Mężczyzna uczynił sobie z tego zajęcia źródło utrzymania. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci ze  Świecia od blisko dwóch miesięcy odbierali zgłoszenia o kradzieżach paliwa dokonywanych na terenie powiatu. Sprawca podjeżdżał osobowym samochodem i tankował paliwo do wielolitrażowych pojemników ukrytych w pojeździe. Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że nie ma zamiaru płacić rachunku, złodziej odjeżdżał w nieznanym kierunku ze skradzionym paliwem. Jego łupem padał olej napędowy, który później odsprzedawał. Kradzione paliwo stało się jego źródłem utrzymania.

Na nagraniach z monitoringu stacji paliw zabezpieczonych przez policję pojawiał się ten sam mężczyzna. Kiedy było już pewne, że dokonuje ich ten sam złodziej sprawą zajęli się kryminalni. 52-latka zatrzymali tuż po zgłoszeniu kolejnej kradzieży, tym razem na terenie powiatu bydgoskiego. Zaskoczony złodziej wpadł w ręce policjantów przejeżdżając przez powiat świecki, po czym trafił do policyjnej celi.

Śledczy ustalili, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i siedział za nie w więzieniu. Dzięki ustaleniom kryminalnych ze Świecia 52-latek usłyszał w sumie aż 9 zarzutów. 8 za kradzieże paliwa na terenie powiatów: świeckiego, toruńskiego, bydgoskiego i chełmińskiego oraz za przywłaszczenie samochodu, który wykorzystywał do popełniania przestępstw – informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendant

a Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker